Język angielski

Przedszkolaki z łatwością otwierają swój umysł na nowy język. Sprzyjają temu naturalne dla wieku przedszkolnego:

• zainteresowania światem
  • potrzeba nawiązywania kontaktów

Ucho małego dziecka jest podatne na różne długości fal – rozpoczynając naukę języka w okresie bezakcentowym ułatwiamy mu opanowanie prawidłowej wymowy. Przedszkolaki spontanicznie reagują na sytuacje językowe, bez ich analizowania i stawiania barier, dlatego nauka języka obcego powinna opierać się na słuchaniu i mówieniu mechanicznie – nie analitycznie.

Proponujemy włączanie dziecka w zabawy językowe, naukę piosenek, słuchanie wierszy i bajek, które dopełnią gesty i mimika. Jako, że dzieci w wieku przedszkolnym rozpiera energia, zajęcia są przeplatane ćwiczeniami i zabawami ruchowymi, a te wspomogą zapamiętywanie słówek, zwrotów i trudniejszych wyrażeń.

Metodyka zajęć lingwistycznych:
  • Teatrzyk – dzieci biorą udział w przedstawieniu historyjki
  • Make a monster – nauka części ciała poprzez układanie potworkowych puzzli
  • Cross the bridge – aby przekroczyć rzekę pełną rekinów, dziecko stara się przejść po moście stworzonym z kart obrazkowych